Przygotowanie pliku

OGÓLNE ZASADY PRZYGOTOWANIA PLIKÓW DO DRUKU

Poniżej znajdziesz skrót informacji dotyczących prawidłowego przygotowania plików do druku w drukarni www.druk.net.pl. Po za szczególnymi przypadkami zasady, które tu znajdziesz można zastosować przygotowując pliki do każdej innej drukarni.

PDF

Materiały do druku należy dostarczyć w postaci plików PDF pozbawionych warstw i przezroczystości (spłaszczone), z załączonymi czcionkami.

CMYK

Zawsze pracuj w przestrzeni barwnej CMYK. Cyfrowa maszyna drukarska Xerox 1000i w drukarni druk.net.pl pracuje w trybie symulacji standardu CoatedFogra39. Nigdy nie mieszaj kilku przestrzeni barwnych w jednym dokumencie. Jeśli wstawisz do projektu kopie zdjęcia RGB, oraz CMYK - reprodukcje nie będą identyczne.

PROJEKTY WIELOSTRONICOWE

Jeśli praca zawiera więcej niż jedną stronę (np.dwustronna ulotka, lub wizytówka), preferowanym plikiem do druku jest dwustronny plik PDF. Jeśli nie masz lub nie możesz przygotować takiego pliku dołącz do zamówienia pojedyncze pliki zawierające w nazwie jednoznaczne oznaczenie kolejności, czyli: 1, 2, 3 itd… Prosimy nie używać zbędnych komentarzy, np. „strona pierwsza”, … „strona przedostatnia” itp.

SPADY

Każdy projekt przesłany do druku w drukarni druk.net.pl musi zawierać spad. Spadem jest obszar projektu umieszczony poza formatem netto projektu. Spad jest przeznaczony do odcięcia podczas wycinania pracy z arkusza. Więcej o spadach dowiesz się TUTAJ

ZAMIEŃ TEKSTY NA KRZYWE

O ile to możliwe, zamień teksty na krzywe. Dla katalogów, broszur i innych dokumentów wielostronicowych zamiana na krzywe nie jest konieczna - zadbaj aby wszystkie czcionki były prawidłowo osadzone w pliku.
Niektóre produkty bezwględnie wymagają zamiany tekstów na krzywe co jest oznaczone w podstawowym opisie produktu.