Biblioteka papierów

W drukarni druk.net.pl stosujemy na codzień wyselekcjonowaną kolekcję papierów zarówno standardowych, jak i ozdobnych. Poznaj cechy i opis papierów z naszej kolekcji.

PAPIERY STANDARDOWE

Podstawowe papiery
stosowane do druku prac typu
ulotki, plakaty, katalogi.

PAPIERY OZDOBNE I TEKSTUROWANE

Wysokiej jakości papiery
najcześciej o uszlachetnionej powierzchni
i wyszukanej fakturze.

PAPIERY I MEDIA SAMOPRZYLEPNE

Papiery i folie samoprzylepne
stosowane do druku
naklejek, wlepek, etykiet samoprzylepnych

PAPIERY I MEDIA PLOTEROWE

Materiały do druku wielkoformatowego.
Stosowane wyłącznie do druku ploterowego.

Przewodnik po gramaturach.

Jedną z cech, którą należy rozważyć wybierając papier do druku swojej pracy jest gramatura. Gramatura papieru oznacza dosłownie ciężar arkusza papieru wielkości 1 metra kwadratowego wyrażony w gramach. Czyli papier o gramaturze 350 g (typowa gramatura papieru używanego do druku wizytówek) oznacza, że arkusz o wielkości metr na metr (metr kwadratowy) waży 350 g.

Z reguły im wyższa gramatura papieru, tym większa grubość i sztywność papieru. Z tym, że należy mieć na uwadze, że różne rodzaje i gatunki papierów mogą, przy tej samej gramaturze, mieć różną grubość i sztywność. Np. papier powlekany typu kreda błyszcząca o gramaturze 350, oraz papier typu kreda matowa 350 g - ciężar arkuszy tej samej wielkosci tych jest identyczny, ale różnica grubości i sztywności jest zauważalnie różna (kreda mat jest grubsza i sztywniejsza).

Papiery o niskich gramaturach, od 115 do 150 - 170 używamy do druku klasycznych ulotek, plakatów, katalogów. Papiery o gramaturach od 200 do 350 g, używamy na okładki, karty katalogowe, wizytówki, zaproszenia, dyplomy itp.

Zapraszamy do zakupu kompletnych wzorników zawierających próbki wszystkich papierów i mediów wraz z przykładowym zadrukiem.

 WZORNIK PAPIERÓW I MEDIÓW