Papiery standardowe

PAPIERY STANDARDOWE

Aby pomóc Ci w wyborze najlepszego papieru do druku Twoich projektów przygotowaliśmy opis i charakterystykę papierów z kolekcji standardowej jakie stosujemy w drukarni DRUK.NET.PL

Papiery powlekane kredowe (kredowane) to najpowszechniej stosowane papiery do druku zarówno w technice cyfrowej jak i offsetowej. Powierzchnia papierów kredowych jest powierzchniowo powleczona specjalną warstwą nadającą im wykończenie błyszczące, matowe, lub satynowo-matowe. Rodzaj wykończenia powierzchni jaki wybierzesz do druku swojej pracy jest w większości wypadków zależny wyłącznie od Twoich preferencji.

Należy wiedzieć o tym, że kredy matowe są zauważalnie grubsze i sztywniejsze od papierów błyszczących w tej samej gramaturze.

PAPIER KREDOWY BŁYSZCZĄCY(GLOSS)

PAPIER KREDOWY MATOWY
(MAT)

Papier kredowy błyszczący jest gładki, o ciepłym odcieniu bieli. Papier nadaje się do druku prac każdego rodzaju, zarówno standardowych ulotek i plakatów jak i wielostronicowych katalogów.

Papier kredowy o wykończeniu błyszczącym w gramaturze 170 g stosujemy jako domyślny papier do druku fotoksiążek.

Kreda błyszcząca dostępna jest w gramaturach:
115 g, 135 g, 150 g, 170 g, 200 g, 250 g, 300 g, 350 g.

Papiery kredowy matowy jest gładki, o ciepłym odcieniu bieli. Podobnie do papieru błyszczącego, kredę matową można stosować do druku prac każdego rodzaju, jednakże kreda matowa postrzegana jest jako papier szlachetniejszy.

Należy zwrócić uwagę na to, iż ciemny, ciężki zadruk na dużej powierzchni spowoduje, że walor papieru matowego zostanie zamaskowany (przykryty) przez farbę drukarską (toner).

Kreda matowa dostępna jest w gramaturach:
115 g, 135 g, 150 g, 170 g, 200 g, 250 g, 300 g, 350 g.

Najpopularniejsze prace na papierze kredowym, błyszczącym znajdziesz tu → DRUK ARKUSZOWY / WIZYTÓWKI / PLAKATY / ULOTKI  / KATALOGI


PAPIERY SATYNOWANE

Papiery satynowane to kategoria papierów dedykowanych do druku cyfrowego. Są to papiery niepowlekane, gładzone o powierzchni satynowo-matowej. Papiery satynowane doskonale sprawdzają się w zastosowaniach wszelkiego rodzaju. Ze względu na wyższą cenę zalecamy świadomy wybór tych papierów do druku swoich prac.

PAPIER SATYNOWANY
BIAŁY

PAPIER SATYNOWANY
IVORY

papier satynowany biały papier satynowany ivory

Papier satynowany, biały, gładki. Papier cechuje się bardzo wysokim poziomem bieli - jest znacznie bielszy od papierów kredowych. Papier ogólnego zastosowania. Nadaje się do druku wszelkich prac. Często wybierany do druku ZAPROSZEŃ  ślubnych i okolicznościowych.

Dostępny jest w gramaturach: 90 g, 120 g, 160 g, 200 g, 250 g, 300 g, 350 g, 400 g.

Papier satynowany w kolorze kości słoniowej (żółtawy). Ten rodzaj papieru czesto wybierany jest do druku ZAPROSZEŃ, CERTYFIKATÓW, eleganckich pism.

Dostępny jest w gramaturach: 100 g, 250 g, 300 g, 350 g.

Najpopularniejsze prace na papierach satynowanych znajdziesz tu → DRUK ARKUSZOWY / WIZYTÓWKI / ZAPROSZENIA